Close
You have no items in your shopping cart.
Search
Filters

UNI-T OPTICAL FIBER MULTIMETER UT695D-10 WITH FLASHLIGHT 1050mAh

Παράδοση σε 1-2 μέρες
Availability: In stock
SKU: UT695D-10
$67.38
Ship to
*
*
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options

Το UT695D-10 είναι ένα πολύμετρο οπτικών ινών από την UNI-T με μετρητή οπτικής ισχύος, οπτικό εντοπισμό σφαλμάτων, φακό και remotecable tester. Χρησιμοποιείται για μέτρηση ισχύος οπτικού σήματος, δοκιμή απώλειας γραμμής οπτικής ίνας, δοκιμή απώλειας εισαγωγής οπτικής συσκευής, ανίχνευση σφαλμάτων οπτικής ίνας, θέση σημείου διακοπής οπτικής ίνας, αναγνώριση οπτικής ίνας από άκρο σε άκρο και άλλα. Σχεδιασμένο με λειτουργία προστασίας από σκόνη και νερό IP54, το UT695D-10 μπορεί να εφαρμοστεί σε κατασκευή και συντήρηση οπτικών καλωδίων, επικοινωνία οπτικών ινών, αισθητήρα οπτικών ινών, οπτική CATV και άλλα πεδία

Χαρακτηριστικά
Εύρος μήκους κύματος: 800nm~1700nm
Βαθμονομημένο μήκος κύματος: 850nm, 980nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm, 1650nm
Εύρος μέτρησης: -70~3dBm
Αβεβαιότητα: +-5%
Ανάλυση οθόνης: Γραμμική: 0,1%, λογαριθμική: 0,01dBm
Σύνδεσμος: Υποδοχή: FC/SC/ST
Τύπος ανιχνευτή: InGaAs
Μήκος κύματος: 650nm +- 10nm
Ισχύς: 10mW (μετρήσιμο οπτικό μήκος: περίπου 8~10km)
Τρόπος λειτουργίας: Τρόπος λειτουργίας: Συνεχής/παλμός
Σύνδεσμος: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: FC/SC/ST
Δοκιμή ακολουθίας καλωδίων LAN: (LED1~8, LED_G)
Ισχύς: Επαναφορτιζόμενη μπαταρία 1050mAh
Οθόνη: 42 x 33mm
Χρώμα προϊόντος: Κόκκινο και γκρι
Καθαρό βάρος προϊόντος: 168g
Μέγεθος προϊόντος: 132 x 68 x 31mm
Εγγύηση: 24 μήνες
 
Περιεχόμενα συσκευασίας
Πολύμετρο οπτικών ινών
Καλώδιο USB
Εγχειρίδιο χρήσης

Το UT695D-10 είναι ένα πολύμετρο οπτικών ινών από την UNI-T με μετρητή οπτικής ισχύος, οπτικό εντοπισμό σφαλμάτων, φακό και remotecable tester. Χρησιμοποιείται για μέτρηση ισχύος οπτικού σήματος, δοκιμή απώλειας γραμμής οπτικής ίνας, δοκιμή απώλειας εισαγωγής οπτικής συσκευής, ανίχνευση σφαλμάτων οπτικής ίνας, θέση σημείου διακοπής οπτικής ίνας, αναγνώριση οπτικής ίνας από άκρο σε άκρο και άλλα. Σχεδιασμένο με λειτουργία προστασίας από σκόνη και νερό IP54, το UT695D-10 μπορεί να εφαρμοστεί σε κατασκευή και συντήρηση οπτικών καλωδίων, επικοινωνία οπτικών ινών, αισθητήρα οπτικών ινών, οπτική CATV και άλλα πεδία

Χαρακτηριστικά
Εύρος μήκους κύματος: 800nm~1700nm
Βαθμονομημένο μήκος κύματος: 850nm, 980nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm, 1650nm
Εύρος μέτρησης: -70~3dBm
Αβεβαιότητα: +-5%
Ανάλυση οθόνης: Γραμμική: 0,1%, λογαριθμική: 0,01dBm
Σύνδεσμος: Υποδοχή: FC/SC/ST
Τύπος ανιχνευτή: InGaAs
Μήκος κύματος: 650nm +- 10nm
Ισχύς: 10mW (μετρήσιμο οπτικό μήκος: περίπου 8~10km)
Τρόπος λειτουργίας: Τρόπος λειτουργίας: Συνεχής/παλμός
Σύνδεσμος: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: Υποδοχή: FC/SC/ST
Δοκιμή ακολουθίας καλωδίων LAN: (LED1~8, LED_G)
Ισχύς: Επαναφορτιζόμενη μπαταρία 1050mAh
Οθόνη: 42 x 33mm
Χρώμα προϊόντος: Κόκκινο και γκρι
Καθαρό βάρος προϊόντος: 168g
Μέγεθος προϊόντος: 132 x 68 x 31mm
Εγγύηση: 24 μήνες
 
Περιεχόμενα συσκευασίας
Πολύμετρο οπτικών ινών
Καλώδιο USB
Εγχειρίδιο χρήσης
Write your own review
  • Only registered users can write reviews
*
*
Bad
Excellent
*
*
*